Group 12
Підписка

    Війна, культура, бізнес: 11 телеграм-каналів із достовірною інформацією про Україну

    Технології Жов 26, 2023

    Маймур Іра

    Автор: Маймур Іра

    Війна, культура, бізнес: 11 телеграм-каналів із достовірною інформацією про Україну

    Цей месенджер набирав обертів із моменту свого створення. Однак від початку повномасштабного вторгнення росії телеграм став одним із головних ресурсів, звідки українці черпають інформацію. Сьогодні він також не втрачає своїх позицій. Війна, мистецтво, мова, наука й бізнес — зібрали найцікавіші телеграм-канали з достовірною інформацією про Україну, на які варто підписатись.

    Vector

    @vctrmedia — це телеграм-канал онлайн-журналу про бізнес, технології і маркетинг. Тут пишуть про людей і проєкти, які змінюють світ, освітлюють головні новини зі сфери IT, публікують історії українського бізнесу та, звісно, актуальні й дотепні меми.

    Менторка укр брендів

    Телеграм-канал @mentorka_uabrands перший почав писати про українські модні бренди ще 1 січня 2018 року. Його авторкою є Наталі Чуловська, ексредакторка L’officiel, Cosmopolitan та Buro 24/7 Ukraine, яка наразі працює піарницею.

    Вона готує інформативні добірки за категоріями (взуття, вишиванки, тренчі, прикраси), новини брендів та інформацію про знижки. Також на каналі можна прочитати цікаві тексти про маркетинг і PR.

    Повітряні Сили ЗС України

    @kpszsu офіційний телеграм-канал Повітряних сил ЗСУ, де повідомляють про загрози ракетних ударів та атак дронами-камікадзе. До того ж там інформують про тип ворожих ракет чи інших повітряних цілей, а також яким курсом вони летять.

    Чорний лотос

    У телеграм-каналі Олексія Гладушевського @chorniylotus — сценариста, продюсера та співорганізатора кінофестивалю глядацького кіно «Миколайчук Open» — можна прочитати новини, пов’язані з українським кіно й театром, класичним та сучасним.

    Також тут публікують інтерв’ю з акторами, режисерами, сценаристами та продюсерами. До того ж двічі на місяць Олексій робить дайджести, присвяченієвропейському та голлівудському кінематографу.

    DISCOVER

    Коли, як не зараз, знайомитися з красою українських просторів ближче й вивчати наші середньовічні замки, готичні палаци, голубі озера та величні скелі.

    @discover_ukraine — це канал для всіх охочих подорожувати рідною країною та проводити вихідні в нових місцях. Тут на читачів чекають щоденні розповіді про незвідану Україну й небанальні маршрути на вікенд або ж навіть тиждень.

    Kyivmaps

    Цей телеграм-канал @kyivmaps позиціонує себе як канал-карта Києва, який знається на актуальних івентах й закладах столиці.

    ёКонцерти, вечірки, лекції, курси, вистави, кінопокази та майстер-класи — тут збирають лише ті, від яких ви отримаєте купу вражень і знань.

    Читайте на Kyivmaps: ТОП-15 телеграм-каналів про Київ, які ми читаємо

    «Українська правда»

    @ukrpravda_news офіційний телеграм-канал відомого видання «Українська правда». У ньому журналісти загальнонаціонального медіа публікують оперативну та достовірну інформацію 24/7.

    Back to the Roots

    @backtotherootsua — це телеграм-канал Анни Лодигіної, авторки телепроєкту про відомих українців з однойменною назвою. У ньому вона ділиться своїми науковими відкриттями, архівними знахідками, цікавими історіями, фото та відео з експедицій.

    Зокрема нещодавно там можна було почитати про Павла Тичину як талановитого диригента та українського емігранта Володимира (Білла) Титлу, який був одним із творців діснеївської «Білосніжки і 7 гномів».

    ШоТам

    @Sho_Tama — телеграм-канал однойменного видання, де публікують тільки оптимістичні новини про воїнів, волонтерів та звичайних людей, які наближують перемогу.

    У той час, як більшість національних та регіональних ЗМІ зосереджується на негативних новинах, тут шукають успішні історії, приклади креативних рішень та позитивних зрушень у суспільстві та державі.

    Наука Куншт

    @kunshtmagazine — телеграм-канал науково-популярного медіа Куншт, у якому пишуть про науку та технології. Одна з найцікавіших рубрик — «Наукова новина тижня». У ній, зокрема, писали, про те, що медузи, які не мають мозку, є здатними до навчання, а самиці жаб можуть імітувати смерть, щоб уникнути небажаних спаровувань.

    Correctarium — Українська мова

    На телеграм-каналі @correctariumukr можна ознайомитися з порадами з української мови від фахівців-мовознавців. Тут ви дізнаєтеся, як правильно — хакі чи гакі, коли не потрібна кома між однорідними членами речення та чим відрізняються слова «загальноприйнятий» і «загальноприйнятний».

    Поділитися