Шукаєте ідеї для відпочинку поза межами Києва, однак не хочете витрачати купу часу на дорогу? Ми знаємо безліч підходящих варіантів. Від захопливих природних локацій до культурних та історичних перлин — зібрали 50 вражаючих туристичних місць усього за годину їзди від столиці.
Межигір’я
Куди поїхати на вихідні за межі Києва, щоб зануритися в направду надзвичайну атмосферу та не витрачати багато часу на дорогу? Це передусім Межигір’я. Може, і банально, але можливостей екстравагантного відпочинку там — море (до речі, воно є в розкішній резиденції не тільки в прямому сенсі). Величезна величава набережна, зоопарк, паркові простори, вражаюча архітектура і, звичайно ж, історія.
Село-хутір «Савки»
Неподалік від державної резиденції — унікальне село-хутір «Савки» в Нових Петрівцях, яке є етнографічним музеєм під відкритим небом. Тут експонується типовий побут українства XVIII—XIX століттях. Автентичні садиби, клуня, вулики, циганська кузня, двокамерний льох, чумацький віз тощо — і на відміну від інших музеїв, тут усе руками чіпати можна.
Лютізький плацдарм
На околиці села Нові Петрівці — один із найважливіших плацдармів на правому березі Дніпра, який відіграв значущу роль у Другій світовій війні. Нині тут — музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», який розкриває деталі тодішніх воєнних дій.
Конюшня «Вишеньки»
Стайня в однойменному мальовничому селищі Бориспільського району Київщини — відмінна можливість покращити настрій і фізичний стан за допомогою чудодійної іпотерапії. Тут є можливості і для спортивних кінних прогулянок, і для навчання навичкам верхової їзди.
Планерна гора
Ця гору поблизу Обухівської траси знаменита серед шукачів краси природи. Звідси відкриваються дивовижні краєвиди на нашу область та столицю. Тут збираються парапланери та інші прихильники авіамодельного спорту. Досвідчені мандрівники особливо радять Планерну гору для зустрічей заходу сонця.
Печера «Геонавт»
Куди поїхати в Київській області? Можна й у справжнісіньку печеру, щоб екстравагантно подолати шлях у 60 метрів навприсядки. Село Ходосівку знайдете лишень за 33 кілометри від Києва.
Озера в селі Забір’я
Прозорі озера, пляж, сосновий ліс з альтанками для пікніка та фіш-парк, де можна приготувати власноруч спійману рибу. І це ідеальне місце для ночівлі в наметі.
Блакитне озеро в селі Підгірці
Відоме місце для літнього відпочинку. Вода тут насправді блакитна, а пісок чистий і білий. На пляж зі зручностями — платний вхід.
Київське море в Ясногородці
На море треба їхати завжди — воно чарівливе навіть у холоди. У Ясногородці берег Київського моря, оточений соснами й не дуже популярний серед туристів — тому це відмінна ідея для інтровертного відпочинку.
Сімейний екопарк «Ясногородка»
У Ясногородці є ще одна цікава розвага. Тут і зоопарк, і найбільша в Україні страусина ферма, і парк розваг із квадроциклами та анімацією. А до того ж — кемпінг і виноробня.
Коростишівський каньйон
Коростишів — це вже не Київщина, але дістатися до цих красот зі столиці можна лише за годину з лишком. Тож насолоджуйтесь надзвичайними краєвидами: до ваших послуг не тільки чарівлива природа, але й альтанки, й облаштований майданчик для огляду.
Коростишівський кар’єр
Поруч — кар’єр із блакитною водою та прямовисними скелями. Виглядає дуже гарно, але купатися тут — екстремальна розвага, адже доведеться пірнати у воду з висоти. До того ж кар’єр досі працюючий.
Будинок-музей Івана Козловського
Меморіальний музей у мальовничій Мар’янівці, що на Київщині. 1900 року тут народився всесвітньо відомий український тенор Іван Козловський. Сама його домівка нині є визнаною архітектурно-етнографічною та історико-культурною пам’яткою кінця XIX — початку ХХ століття.
Зоопарк «XII Місяців»
Тут мешкає понад 100 дивовижних тварин. Наприклад, трубкозуби та білорукі гібони. А ще їх можна гладити й годувати. На цій локації є всі умови для того, щоб ви могли поринути в цікавий світ звірів у будь-який із 365 днів у році.
Парк «XII Місяців» — це не просто зоопарк, а й також місце для родинного відпочинку та спілкування з тваринами, де велика увага приділяється красі та культурі. До того ж тут є замок Walt Disney.
Ферма «Кийлівська Асканія»
Серед його вихованців у заповіднику в Бориспільському районі — павичі, цесарки, страуси, свині, коні, пухові кури та багато інших цікавих тварин. Усі вони не сидять у клітках, а вільно пересуваються територією, яка максимально наближена до умов їхнього природного середовища.
Національний природний парк «Залісся»
Біля села Богданівка на Київщині — сосново-дубові ліси з багатим тваринним світом та червонокнижними рослинами. Тут можна побачити й сон-траву, і лань, і різноманітних оленів, і чапель і ще багатьох тварин, як живуть в умовах рідної дикої природи.
Victoria Films Studio
Сучасна кіностудія за 37 кілометрів від Києва, яка має свою тюрьму, казковий замок, місто й село. Саме тут створюється магія кіно, яка не знає обмежень у переміщенні в просторі та часі.
Тюльпанове дерево у Ворзелі
Ботанічна пам’ятка природи, яка є цінним екзотом родом із Північної Америки. У Ворзелі його посадили аж 1914 року. Наразі заввишки воно сягає 25 метрів, а в діаметрі — 70 сантиметрів.
Будинок графині Уварової
Сьогодні це Музей історії та культури «Уваровський дім». А звели його на початку минулого сторіччя задля дочки відомого київського мецената в перші роки існування Ворзеля.
Руїни палацу Остен-Сакен
Залишки справжнього графського палацу розташовуються в селищі Немішаєве. Садибу було зведено 1805 року для графа Карла Сакена. Сьогодні, на жаль, ця пам’ятка архітектури в занедбаному стані, але фасад зберігся і він захопливий.
Село-парадокс Ковалівка
За 80 кілометрів від Києва — село, яке називають парадоксом або ж додають епітет «європейське». Чому? Тут хороші асфальтовані дороги, доглянуті газони, химерні інсталяції, озеро із чорними лебедями, фонтан і прекрасна сучасна церква. Кажуть, колись Ковалівку на власний смак розбудував ексгубернатор Київщини Засуха.
«Добропарк»
Це перший приватний ландшафтний парк в Україні. Він знайшов своє місце на мальовничих просторах села Мотижин. Безкрає небо, луги, пагорби, озера, річечка, надзвичайна рослинність, якомога далі від забудов та водночас поруч із Києвом. А тепер — іще й можливості глемпінгу.
Урочище Бабка
Це ботанічна пам’ятка природи на околицях Пороскотеня. Розкішна ідея, якщо ви понад усе любите природу і мріяли погуляти між цінними надрідкісними дубами і грабами.
Парк природи «Беремицьке»
Саме те місце, куди варто поїхати на всі вихідні з Києва. Це вже Чернігівщина, але все ще недалеко від столиці — і це саме те для екотуризму, але з можливостями сучасної цивілізації. Для цього парк спеціально розділено на кілька зон. Також вам запропонують готові програми відпочинку, якщо у вас немає власних цікавих ідей.
Дендропарк «Олександрія»
Це найстаріший, а також найбільший архітектурно оформлений дендропарк України. Він розташовується на околиці Білої Церкви, у якій, до речі, є безліч інших історично-архітектурних цікавинок. Тут можна відчути себе справжніми аристократами — багато споруд, продумана забудова і, звичайно ж, унікальна рослинність. Усе в стилі романтизму та пізнього класицизму.
Спасо-Преображенський храм на воді
Знаменита ця сільська церква тим, що була затоплена, проте вистояла під натиском Канівського водосховища. І направду вона стоїть практично на воді — до Спасу Гусинців необхідно діставатися річкою, бо знаходиться вона на малесенькому острівці.
Дівич-Гора
Дівич-Гора в Трипіллі — це одне з найвідоміших сакральних місць на території України. Саме тут знайшли слов’янське святилище, яке датується VI століттям н.е. А також — городище й могильник зарубинецької культури II століття н.е.
Дівич-гора унікальна ще й незвичайною флорою. Екологи виявили на ній популяцію рідкісної рослини — горицвіту (адоніс), яка внесена до Червоної книги України.
Віками Дівич-гора була місцем жіночої сили. Сьогодні це популярна серед туристів локація, де можна насолодитися захоплюючим краєвидом на Дніпро, місто Українку та село Трипілля.
Равликова ферма Jiffy
Равликова ферма Jiffy — мальовничий куточок природи в селі Горбовичі, де можна подихати чистим повітрям і скуштувати вишукані середземноморські делікатеси.
Власники проводять пізнавальні екскурсії фермою. Під час них можна дізнатися про життя равликів, умови їхнього розведення і вирощування, історію і популярність в усіх кулінарних столицях світу та культуру споживання. Після екскурсії гостям пропонують продегустувати фаршировані равлики, жульєн, бургери тощо.
Медоварня «Медовий спас»
Медоварня «Медовий Спас» у Броварах — одна з перших технологічних медоварінь промислових масштабів в Україні. Під час екскурсії нею ви дізнаєтеся історію медоваріння і етимологію назви медового вина Сікера, побачите процес виробництва і відчуєте дух медового хмелю. Ба більше — ще і спробуєте себе в ролі сомельє.
Ферма «Бабині кози»
Це екологічна ферма європейського рівня, що знаходиться в селі Галайки. Уже 13 років тут займаються розведенням кіз, виробництвом сиру й навіть мила. А розпочалося все з невеликого сімейного бізнесу у 2007 році, коли Олександр Бабин придбав собі дві кози.
Під час екскурсії фермою ви дізнаєтеся історію створення господарства, познайомитеся з козами, побачите, як їх утримують та чим годують. Також для гостей проводять майстер-класи із ручного доїння кіз і дегустації сирів.
Ферма Sheepland
У селі Велика Бугаївка Васильківського району на вас очікує подорож у справжнє царство природи. Саме тут, на шести гектарах шотландських пейзажів в оточенні ярів заповіднику «Васильківські Карпати» розташувалася ферма Sheepland.
Крім овець, на фермі мешкають кози, віслюки, корова, свиня, кури, гуси, качки, індики та пес-пастух. І відвідувачі мають змогу з усіма ними познайомитися. Також тут облаштували локацію для кемпінгу. До того ж доступні до оренди невеликі будиночки.
Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»
Це один із найбільших українських заповідників — він розташований на величезній території площею 3050 га. У складі заповідника — 371 об’єкт історії та архітектури українського народу, а також 26 тематичних музеїв із 166 000 експонатів.
Особливу цінність серед них мають колекції світового рівня: це, зокрема, 11 церковних споруд, 16 млинів, зібрання старовинної кам’яної скульптури й поховальних саркофагів з епохи міді і бронзи, матеріали поселень трипільської культури, скіфської епохи, Черняхівської культури, ікон XVI–XХ століть, зібрання стародрукованих видань, експозиція з козацького періоду (одяг, військове спорядження та зброя), етнографічні колекції.
Кінний клуб «Соломахине Ранчо»
Позбутися стресу, навчитися володіти власним тілом, а найголовніше — поспілкуватися із прекрасними, великими й добрими тваринами. Саме таку можливість дають кінні прогулянки в цьому затишному ранчо в селі Литвинівка.
Локація чудово підійде як для дорослих, так і для дітей, адже на її території є і поні.
Віслюча ферма Osloff
Це єдина в Україні віслюча ферма. Її в селі Великі Дмитровичі заснував Володимир Васильєв. Наразі на фермі живе близько тридцяти ослиць та один віслюк. Господарі ферми щодня надоюють майже 10 літрів молока. Ним пригощають гостей господарства, а також роблять віслючий сир.
Під час відвідин ферми можна поспілкуватися з тваринами, продегустувати сир і молоко, пофотографуватися, зіграти в більярд, порибалити або відпочити в лазні.
Етнографічний комплекс «Українське село»
Етнографічний комплекс «Українське село» заснував 2007 року нардеп Володимир Бондаренко. Історія цієї локації почалася зі зведення дерев’яного храму Святого Димитрія Солунського.
В «Українському селі» ви познайомитеся з традиційною українською архітектурою, культурою, побутом та ремеслами. На його території можна побачити типові українські хати та знаряддя праці наших пращурів. До того ж тут є ставок з альтанкою та зоопарком, готельний комплекс, дитячі майданчики, кафе з національною кухнею, мангали та альтанки для відпочинку в компанії, а також майстерні, де можна опанувати різноманітні ремесла.
Екопарк «Медвино»
Екопарк «Медвино» — це неповторний природний комплекс, розташований біля Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Тут створили умови, максимально наближені до дикої природи, щоби тварини в екопарку почували себе комфортно та вільно.
Саме в «Медвино» розташована найбільша ферма оленів в Україні, де проживає орієнтовно 500 особин трьох видів оленів на площі 170 гектарів землі. І ви матимете змогу побачити їх наживо.
Біопарк «Золотий фазан»
Біопарк розташувався в селі Вишківське й охоплює площу понад 10 га. На території є два озера та проживає безліч братів наших менших. Тут ви побачите до 45 видів різноманітних тварин та майже 100 видів птахів.
Також серед мальовничої природи знаходяться два затишних котеджі, кафе, альтанки, будиночок на вуликах, оздоровчий чан та різноманітні атракціони, зокрема батут, надувна гірка й водяні зорби.
Парк Древній Київ «Київська Русь»
У селі Копачів, на площі понад 20 гектарів, на основі найдостовірніших джерел відтворили Древній Київ V–XIII століть, а саме його історичний центр, відомий як Дитинець Києва або Град Володимира.
У парку можна помилуватися шедеврами реконструкції середньовічної дерев’яної архітектури: побачити масивну оборонну споруду «заборола» (300 метрів завдовжки), Михайлівські ворота, княжі тереми і трибуни, оселі киян Х-ХII століть, вікінгський човен, єдиний український працюючий катапульт — требушет, і навіть відтворену Василівську церкву Х століття.
Національний музей народної архітектури та побуту України «Пирогів»
На території колишнього села Пирогів розташований музей народної архітектури та побуту, який знайомить відвідувачів із життям українців минулих століть. Тут відтворили автентичні будівлі з різних історичних областей України, зокрема церкви, вітряки та хати.
Скансен налічує понад 40 000 експонатів, серед яких — традиційний одяг, вишиті сорочки, рушники, картини, музичні інструменти, а також різноманітні вироби з волокон, каменю, дерева, скла та металу.
Парк Феофанія
Історична місцевість Лазарівщина, на якій розташований парк Феофанія, уперше згадується в 1471 році. Теперішню назву локація отримала від єпископа Феофана Шиянова.
Територія парку охоплює понад 150 гектарів природи на мальовничих схилах Феофаніївської балки. Наразі тут росте понад 80 видів дерев, кущів та ліан, зокрема й понад 300-річні дерева. До того ж на території є декілька ставків, біля яких обладнали зони відпочинку, альтанки й дитячі майданчики. У парку є прокат велосипедів.
Бучанський парк
Міський парк у Бучі відкрили у 2011 році. Наразі його площа сягає 52 гектарів. Тут є все, що необхідно для чудового родинного відпочинку — озера з фонтанами, скульптури, велосипедні доріжки, мотузковий парк, дитяче містечко й мінізоопарк. На вході працює служба прокату велосипедів, дитячих машинок та самокатів.
Бананова ферма в Рожнах Анатолія Патія
У маленькому селі Рожни розташована справжня оранжерея під назвою «Бананова ферма». Її відкрив селекціонер, інженер-системотехнік і винахідник Анатолій Васильович Патій.
В оранжереї ростуть різноманітні екзотичні фрукти: ананаси, папая, банани, кумкват, мандарини, інжир, кавові та томатні кущі — загалом понад 50 сортів тропічних фруктів. Аби побачити цю красу, потрібно заздалегідь домовитися про екскурсію з Анатолієм, і господар особисто покаже вам цитрусові оранжереї.
Садиба Хоєцьких
Садибу Хоєцьких вважають однією з найкраще збережених садиб на Київщині. Проєкт будівлі належить Валеріану Куликовському, а звели її нащадки польського шляхтича Яна Хоєцького. Цегляний палац у стилі модерн із характерними балконами, верандою та несподіваними архітектурними рішеннями дуже вирізнявся з-поміж традиційних поміщицьких осель того періоду.
2000 року землі садиби передали під монастир. Нині в його стінах працює Ризоположенський чоловічий монастир скит київського Введенського монастиря.
Витачів
Село Витачів вважається одним із найбільш древніх поселень Полянського князівства та Київської Русі. Воно розташоване на горі висотою 180 метрів на Дніпром між Києвом і Каневом. Тут, з урочища Городище відкривається неймовірна панорама на долини Дніпра, яка приваблює туристів із різних куточків країни. Це ідеальне місце для пікніків, відпочинку на березі річки та риболовлі.
У селі збереглося багато старовинних споруд. Серед них особливе — дерев’яна капличка, створена за проєктом видатного українського поета Тараса Шевченка.
Закинутий бобслейний трек
Поруч із гірськолижним курортом «Вишгора» у Вишгороді є закинута траса для бобслею. Вона діяла ще в радянські часи. Тут тренували спортсменів, які займалися санним спортом.
Наразі на цій території звели вже нову трасу — «Вишгора». Однак поруч із нею і досі темніє скелет старого бобслейного треку, який нагадує скелет динозавра.
Українська Ісландія
Усього за кількадесят кілометрів від Києва між Васильковом і селом Велика Бугаївка можна помилуватися фантастичними пейзажами, які дуже нагадують Ісландію. Посеред полів височіють обриви схилів до 30 метрів заввишки. Особливе враження справляє колір трави — вона має надзвичайно яскравий зелений відтінок.
Бушівське озеро
110 кілометрів відділяють столицю від найчистішого озера із джерельного водою на Київщині. Це Бушівське озеро, що розташоване між Білою Церквою та Миронівкою. На мапі воно позначено як Голубе. Так само озеро називають і місцеві.
Колись на цій території розташовувався гранітний кар’єр. Після того, як його не стало, яму заповнила вода із джерел.
Підземний монастир у селі Буда
У селі Буда Таращанського району, яке бере свій початок у 1755 році, розташована незвичайна туристична локація. Це підземний монастир.
Учений-краєзнавець Лаврентій Похилевич зазначав, що, ймовірно, це базиліанський монастир, що підпорядковувався Києво-Софійському монастирю. Однак у XIX столітті місцеві мешканці вирішили, що печери приховують скарби. Це спонукало їх розпочати розкопки, що тривають і сьогодні.
Ферма «Чубинський страус»
У селі Чубинське, що в 15 кілометрах від Києва, розташована надзвичайна ферма страусів. Тут можна не лишень дізнатися безліч цікавинок про життя цих птахів, а й погодувати їх із рук та погладити. Також на території ферми працює мінізоопарк, де мешкають корови, єноти, осли, цесарки, коні й павичі.
Тут можна опанувати основи верхової їзди й насолодитися смачною їжею. Для дітей на фермі облаштували чудовий ігровий майданчик. Також «Чубинський страус» пропонує організацію сімейних пікніків на свіжому повітрі.
Ландшафтний парк «Буки»
Парк заснували 1996 року в селі Буки Сквирського району на Київщині. Місцевий підприємець Іван Суслов викупив 2,7 гектара та створив на місці смітника чарівний ландшафтний парк.
Саме в «Буках» знаходиться вражаючий фонтан, який до реставрації розташовувався на Майдані Незалежності. Після утилізації його викупили і привезли до села Буки. Також тут є дзвіниця Данила, церква Святого Євгенія, скульптури, готель, кафе з терасою, Святий камінь з Ізраїлю і інші символічні об’єкти.