Львів — місто, що вражає своєю культурною спадщиною та багатством мистецтва. Відвідувачі з усього світу приїжджають сюди, аби насолодитися унікальною атмосферою та відчути дух минулих епох, що переплітається із сучасністю.
Одна з мистецьких окрас Львова — його галереї, кожна з яких має свою неповторну історію та характер.
Від найстарішого Національного музею ім. Андрея Шептицького до новітнього Центру інтелектуального мистецтва «Меркурій» — зібрали для вас ТОП-7 галерей Львова, які варто відвідати кожному поціновувачу мистецтва.
Національний музей ім. Андрея Шептицького
Фонд цього видатного львівського музею налічує 175 тисяч пам’яток національної культури та мистецтва. Предмет його особливої гордості — найбагатша у світі збірка українського сакрального мистецтва ХІІ — ХVІІІ століть і найбільш вартісне в ній зібрання творів іконопису ХІV — ХVІІІ століть.
До того ж у музеї є одна з найцінніших у Європі збірок писемної культури та книговидавничої справи. Її основу складають зразки, подаровані самим митрополитом Шептицьким. Поповнювати збірку на науковій основі продовжив професор І. Свєнціцький.
Також у музеї експонують твори живопису художників Наддніпрянської та Західної України XIX — початку XX століть. До того ж тут працюють змінні виставки, що присвячені українським та іноземним митцям.
Окрім виставок, у музеї проводять тематичні заняття, екскурсії для людей з інвалідністю, майстер-класи, навчальні ігри для дітей тощо.
- Адреса: м. Львів, просп. Свободи, 20
- Вартість квитків: залежить від виставки
Артцентр «Дзиґа»
Артцентр «Дзиґа» складається із галереї сучасного мистецтва, постійно змінюються експозиції, концептуальної кав’ярні, де проходять різноманітні події, та крамниці.
За понад 25 років роботи тут пройшло понад 500 виставок українських та міжнародних митців, більше тисячі концертів та фестивалів, близько 400 літературних презентацій та інших пізнавальних заходів.
- Адреса: м. Львів, вул. Вірменська, 35
- Вартість квитків: зазвичай вхід безкоштовний
Музей Ідей
Музей облаштували в підвалах давнього монастиря отців Бернардинців понад 30 років тому. Це мистецький простір, де народжуються сміливі ідеї та реалізуються амбітні культурні проєкти.
Ідея створення музею належить знаменитому львівському художнику та галеристу Олесю Дзиндрі.
За час існування закладу тут було зароджено безліч мистецьких ініціатив, зокрема міжнародний фестиваль незалежного кіна КіноЛев.
Нині в музеї експонують творіння українських митців — не лишень картини, а й зокрема, вишиті сорочки. Після мистецьких насолод, тут пропонують пропонують перейти до кулінарних. У музеї є ще і трапезна з традиційними галицькими стравами, де проводять різноманітні мистецькі заходи. Також тут розташована майстерня гутного скла.
- Адреса: м. Львів, вул. Валова, 18А
- Вартість квитків: зазвичай вхід безкоштовний
Галерея «ХотАртХол»
Цю молодіжну галерею облаштували у 2020 році в Палаці Гната Хоткевича. Її відкрили, аби показати роботи молодих українських митців і втілювати їхні ідеї візуального, аудіального та мультимедійного мистецтва.
Тут експонують ікони на склі, графіку, живописні роботи, світлини та інші мистецькі витвори художників. Виставки як колективні, так і індивідуальні.
Організатори приділяють особливу увагу виставкам, присвяченим трагедії повномасштабного вторгнення рф. Зокрема, тут експонували роботи в межах проєкту «Культурна деокупація Маріуполя».
- Адреса: м. Львів, Палац Хоткевича, вул. Кушевича, 1
- Вартість квитків: вхід безкоштовний
Якщо вам до душі музеї, де зберігається наша історія, читайте про 10 провідних музеїв України, які варто обов’язково відвідати.
Галерея Icon Art
Це галерея сучасного сакрального мистецтва. Її заснували у 2010 році.
Мета творців галереї — знайомити людей із найкращими взірцями сакрального мистецтва, у якому поєднані традиції минулого із сучасними світовими культурними контекстами й мистецькими тенденціями.
Здебільшого в галереї експонують різноманітні твори сакральні твори. Серед них не тільки сучасні ікони, зокрема на склі, а й, наприклад, аудіовізуальні проєкти.
Нині в Icon Art експонують ікони мисткині Оксани Винничок.
- Адреса: м. Львів, вул. Вірменська, 26
- Вартість квитків: вхід безкоштовний
Галерея «Зелена канапа»
Цю приватну галерею заснували у 2006 році в приміщенні середньовічного вірменського суду. Тут експонують твори українських митців, переважно — львівських. А також займаються просвітницькою діяльністю.
Експозицію галереї «Зелена Канапа» змінюють кожних три-чотири тижні.
До того ж тут працює крамничка із різноманітними оригінальними прикрасами, керамікою, елементами декору для інтер’єру, предметами живопису і скульптури.
- Адреса: м. Львів, вул. Вірменська, 7
- Вартість квитків: вхід безкоштовний
Центр інтелектуального мистецтва «Меркурій»
Центр інтелектуального мистецтва «Меркурій» — це одна з «наймолодших» львівських галерей. Вона відкрилася в лютому 2024 року.
Власники позиціонують «Меркурій» як осередок комунікації людей із мистецтвом.
«Наша місія — розкрити людям світ мистецтва як форму світогляду. Дослідити та ввести в публічний простір явище «інтелектуальне мистецтво», сформувати на його основі новий сегмент музейного продукту та підхід до мистецької аналітики; створити освітню платформу та розвинути арт-ринок», — говорять власники.
Центр має 1000 квадратних метрів виставкової площі. Експозицію розташовують у чотирьох залах, які концептуально відрізняються між собою.
У колекції галереї наразі понад 6000 картин. Це творіння українських митців, створених від початку XX століття і до сьогодні.
У середньому в ЦІММ щодня приходить 140 людей.
- Адреса: м. Львів, пл. Адама Міцкевича, 10
- Вартість квитків: 300 грн — повний квиток (у ціну входить відвідування всіх 4-х виставкових залів); 150 грн — виставковий квиток (у ціну входить відвідування 2-х виставкових залів)