Group 12
Підписка

  ТОП 7 нових андеграундних місць, де послухати музику в Києві

  Відпочинок Чер 03, 2024

  Як це не дивно, але війна дала величезний поштовх розвитку української музики, зокрема і андеграундної. З’явилося багато нових імен, експериментів із жанрами і формами і, звісно, локацій, які об’єднують навколо себе цілі спільноти. Ми чули про таких гігантів як Closer, Arsenal XX чи Клуб на Кирилівській в Києві, але за останні 2 роки у столиці з’явилася ще низка нових місць, де можна послухати, як звучить сучасна українська альтернативна сцена.

  Community Cafe та Community Garden

  Адреса: Кирилівська 45

  Графік роботи: п’ятниця – неділя

  Community Cafe – це заклад із сучасною українською веганською кухнею та майданчик для промоутерів і митців з акцентом на нетанцювальній музиці від «∄ Клубу на Кирилівській»

  Заклад відкрився всередині грудня 2023 року. Усе починалося із щонедільних виступів B-Sides із фокусом «на розкритті іншої сторони артистів і їхніх музичних смаків». Зараз тут проходять лекторії, поп-апи, музичні та танцювальні перформанси, воркшопи, виставки та тематичні вечірки.

  У теплий період у дворику на Кирилівській 45 (Community Garden) щовихідних можна послухати музичні сети від 20 ft radio. Це культова онлайн-станція української музики, яка 2016 року починалася з 20-футового фургончика і зовсім скоро уже увійшла до шорт-листа міжнародної премії Webby Award як найкращий веб-проект у номінації “Музика”.


  Closer Connections Shop

  Адреса: Нижньоюрківська 31

  Графік роботи: переважно четвер – неділя

  Про київський клуб Closer, мабуть, чули всі меломани України. Адже ще у 2017 році він увійшов у 20-ку кращих клубів Східної Європи і досі лишається однією з топових формацій на цій сцені. У липні 2022 року команда школи електронної музики від Closer відкрила магазин Closer Connections Shop. Тут можна придбати або потестувати вінтажне та б/у діджейське обладнання, приглянути собі музичну техніку та аксесуари, послухати платівки та живі виступи на крутій терасі. Часто за пультом грають випускники школи діджеїнгу Closer Connections, а також запрошені українські та закордонні гості.


  Octan Kyiv

  Адреса: Нижньоюрківська 31

  Графік роботи: середа – субота як магазин, вихідні як майданчик для івентів

  Octan з’явився на музичній мапі Києва восени 2023 року. Тоді двоє вихідців із Closer Record Store відкрили магазин вінілових платівок у дворі колишньої стрічкоткацької фабрики на Нижньоюрківській. Але майже одразу на вихідних тут почали проводити музичні події та організували виставку художніх робіт. На сьогодні в Octan’і пройшло вже більше 20 івентів, у тому числі Record Store Day – вініловий ярмарок. Найчастіше тут можна почути танцювальну музику, а також сети експерементальних, нойз-, даун темпо та інших артистів, представників формації Fusion тощо.


  Нойз щосереди в Otel

  Адреса: Нижньоюрківська 31

  Графік роботи: щосереди

  Нойз щосереди – це регулярні івенти присвячені шумовій та трансгресивній музиці, які проходять з кінця 2023 року на території культового київського клубу Otel`. На нойзовій сцені уже виступали Андрій Бармалій, кристина Кірик та десятки інших артистів.


  Ences

  Адреса: Нижньоюрківська 31

  Графік роботи: вихідні

  Ще одне відкриття 2023 року – клуб Ences від київського діджей Дениса Мельниченко (Ondan). Домом для Ences стало двоповерхове приміщення у дворі стрічкоткацької фабрики, де раніше був простір MetaCulture. Це ідеальне місце для фанатів вечірок у стилі індастріал і хард. Організатори часто запрошують європейських діджеїв та створюють світлові шоу.


  Brukxt

  Адреса: Кудрявська,16

  Графік роботи: вихідні

  Brukxt – молодий київський клуб та культурна платформа. Його мета – показати, якою крутою та важливою є електронна музика. Щовихідних тут проходять виступи артистів з України та з-за кордону. Основний фокус формації – бейс музика, але клуб не обмежується жанровими кордонами: від хіп-хопу до джаз-вейву та атмосферного хаусу..

  У травні в Brukxt відкрив літній простір, де тепер буде ще одна сцена – Літка


  АВО records

  Адреса: Кудрявська 16 а

  Графік: четвер – неділя

  АВО records – магазин вінілових платівок, який у столітній будівлі колишнього лікеро-горілчаного заводу відкрили діджей Амір Ханані, резидент клубу Closer Борис Степаненко та дизайнер Олег Барановський.

  Основна частина колекції – платівки у жанрах House, Techno, Minimal та Breaks, але асортимент постійно розширюється.

  Крім того, на території АВО records регулярно проходять атмосферні музичні івенти найрізноманітніших форматів, часто у колаборації з благодійними фондами та культурними платформами та митцями.

  Запам’ятовуйте локації та відкривайте для себе нові грані української музичної культури.

  А краще пізнати нашу державу через кіномистецтво можна за допомогою нашої підбірки фільмів про Україну.

  Поділитися