В сучасних реаліях, коли стрес і тривога стали невід’ємною частиною життя українців, доступ до професійної психологічної допомоги є надзвичайно важливим. У цій статті ми зібрали 10 онлайн-центрів, де досвідчені фахівці надають її абсолютно безкоштовно.
Проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ»
Психологічну допомогу надають фахівці спільної ініціативи Міністерства освіти й науки, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер» — «ПОРУЧ».
Проєкт «ПОРУЧ» — це безкоштовні онлайн- та офлайн-групи психологічної підтримки для підлітків та батьків, чиє життя зламала війна. Отримати консультацію можуть батьки або особи, які їх замінюють, а також діти й молодь у віці від 14-ти років до 21 року.
Також тут психологічну допомогу надають освітянам.
Як отримати допомогу: заповнити форму на сайті
Платформа Mental Help
Mental Help — це онлайн-платформа, яку створили, аби надавати безкоштовну професійну психологічну допомогу українцям.
У проєкті працює команда фахових психологів. Вони працюють із громадянами, які відчули на собі психологічні наслідки війни. Усі зустрічі конфіденційні.
Як отримати допомогу: записатися на сайті
Платформа «Розкажи мені»
Онлайн-платформа «Розкажи мені» надає українцям безкоштовну психологічну допомогу.
Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи відчуваєте себе на межі — залиште заявку та очікуйте. Спеціаліст якнайшвидше з вами зв’яжеться.
Як отримати допомогу: залишити заявку на сайті
Центр психологічної підтримки «ОбійМи»
Центр психологічної підтримки «ОбійМи» заснували психологи-волонтери, аби допомогти людям, що зазнали стресу внаслідок воєнних дій та переселення.
Кваліфіковану допомогу надають цілодобово. У команді центру вже понад 500 психологів-волонтерів з України та світу.
Як отримати допомогу: заповнити форму, вказавши всю необхідну інформацію
Платформа «Хаб стійкості»
Платформа «Хаб стійкості» також надає психологічну допомогу українцям, що постраждали під час війни. Отримати на ній підтримку можуть як громадяни, які залишаються в Україні, так і ті, хто виїхав за кордон.
До того ж на сайті проєкту публікують дієві поради, як допомогти собі в кризовий час.
Як отримати допомогу: зареєструватися на сайті
Сервіс «Не дрібниці»
«Не дрібниці» — безоплатний сервіс психологічної підтримки підлітків. Тут допомагають підліткам розібратися з проблемами в стосунках і переживаннями, які загострила війна.
Сервіс включає:
- телеграм-бот, який дозволяє перевірити емоційний стан;
- консультації прямо в боті у форматі переписки;
- практичну інформацію в картках;
- освітні прямі етери.
Як отримати допомогу: доєднатися до телеграм-бота
Портал Help24
Портал Help24 — це вебресурс, що надає безоплатні онлайн-послуги. Консультації здійснюються в режимі онлайн-чату, кожна з них триває до 30 хвилин. Якщо виникає необхідність у додатковій сесії, адміністратор перенаправляє та надає відповідні інструкції.
Звертатися за допомогою до Help24 можуть усі охочі. Для цього достатньо перейти на вебсайт та озвучити свій запит у чаті з адміністратором.
Як отримати допомогу: надіслати запит на сайті
Центр психологічного консультування «Відкриті двері» (Open Doors)
Фахівці Open Doors надають психологічну допомогу за американськими стандартами. Вони проводять консультації для всіх, хто потребує допомоги. А також проводять травмафокусовану терапію для військовослужбовців, їх сімей та людей, які зазнали психологічних травм через війну.
Як отримати допомогу: зареєструватися за цим посиланням або в чат-боті в телеграмі
Платформа «УкрЄдність»
Онлайн-платформа психологічної підтримки та розвитку «УкрЄдність» об’єднала понад 55 фахівців-волонтерів із різних країн, які надають безкоштовну підтримку тим, чиї запити стосуються війни. Робоча група функціонує щоденно з 8:00 до 21:00.
Для звернення необхідно написати на будь-який зручний месенджер і заповніть невелику форму. Згодом із вами звʼяжеться фахівець для узгодження комфортного часу проведення консультації.
Як отримати допомогу: написати на зручний месенджер
PsyHelpUA
Волонтерський центр «Експедиція» разом із MPT Pay LTD та Одеською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України створив ресурс PsyHelpUA.
На ньому українці можуть звернутися, аби отримати безоплатну психологічну допомогу. Для цього необхідно подати заявку на вебсайті або в телеграм-боті PSYHELPbot. В останньому можна подати інформацію не лише текстово, а й голосовим повідомленням.
Як отримати допомогу: зареєструватися на сайті чи в телеграм-боті
Раніше ми писали про 9 притулків для тварин у Києві та області.