Group 12
Підписка

    10 ідей сніданків з усього світу

    Відпочинок Бер 01, 2024

    Маймур Іра

    Автор: Маймур Іра

    Сніданок — це не лишень важливий і приємний щоденний ритуал, а й можливість зазирнути в культуру іншої країни.

    Зміст:

    Від ізраїльської шакшуки до французьких круасанів — зібрали рецепти сніданків з усього світу з їхніми неповторними особливостями.

    Ізраїль: шакшука — це яєчня і дещо ще

    Класична ізраїльська шакшука — особлива яєчня, в якій яйця тушкуються в соусі з помідорів, солодкого перцю, часнику і цибулі зі східними прянощами. Гастрознавці стверджують, що до такого сніданку можна додавати все, що маєте під рукою.

    Час приготування: 25 хвилин

    Турецький сніданок — різноманіття та насолода

    Головні складники традиційного турецького сніданку — це велика кількість невеличких тарілочок із різноманітними наїдками, якими заведено ласувати неспішно. Ця трапеза називається «kahvaltı» і перекладається дуже просто — «до кави». Тож, якщо хочете поснідати по-турецьки — варіть улюблену каву, діставайте блюдечка та наповнюйте їх яйцями, сиром, овочами, горіхами, фруктами, варенням чи іншими улюбленими ласощами.

    Час приготування: від 15 до 30 хвилин

    Сніданок в Ісландії — то суцільна користь

    В Ісландії вранці їдять вівсянку. І звичайно, мешканці льодовиків готують її по-своєму. А саме — варять на воді та молоці і додають у поживну кашу фрукти, овочі, насіння та риб’ячий жир. Це надзвичайно поживно і, подейкують, що навіть і смачно.

    Час приготування: від 5 до 15 хвилин

    Малайзія: надзвичайно екзотичний насі лемак

    Оригінальні рецепти сніданків — це про Малайзію. У гарячій екваторіальній країні заведено снідати рисом на кокосовому молоці. Але це не єдиний секрет страви. Там обов’язково ще мають бути смажений арахіс, засушені анчоуси, огірки, зварене круто яйце і креветкова паста. А також приправа самбал, яка має основу із червоного перцю.

    Час приготування: близько 30-45 хвилин

    Індійці снідають особливою манкою

    Упма — це дуже складна манна каша. Спочатку для неї смажать цибулю з морквою, помідором та капустою із розкішним розсипом приправ: гірчиця, арахіс, часник, імбир, каррі та лавровий лист. Далі туди додають манку, яку, трішки обсмаживши, заливають окропом.

    Час приготування:близько 20-30 хвилин

    Біхер-мюслі по-швейцарськи

    У Швейцарії люблять снідати швидко й корисно. Тут традиційно їдять біхер-мюслі, які не треба навіть готувати. Просто заливаєте пластівці молоком, ставите в холодильник на ніч. А вранці додаєте до них подрібнені яблука та горіхи. А також — трішки лимонного соку з медом і для краси — шматочки банану.

    Час приготування: близько 5-10 хвилин (на змішування і нарізку інгредієнтів)

    В англійській яєчні головує консервована квасоля

    Англійці, як і більшість жителів планети, на сніданок віддають перевагу яєчні. Але готують її у Сполученому Королівстві по-своєму: із сосисками, овочами, беконом або грибами. Головне — перед подачею залити консервованою квасолею.

    Час приготування: від 20 до 40 хвилин

    Франція — тільки хрусткий круасан

    Швидкі сніданки — це, звісно, про Францію. Зараз пухка та хрустка булка з начинкою на ранок для нас уже така звична, що здається нашою традиційною. Але модними круасани, як і багато чого іншого, зробили саме французи. Кава з молоком і хрустким круасаном без начинки — це обов’язковий сніданок французів.

    Час приготування: 5-10 хвилин

    В Іспанії снідають тостами з помідорами

    Іспанці вранці підсмажують у духовці хліб, попередньо поливши оливковою олією, натирають його часником і «намазують» м’якоттю помідора. Цей сніданок називається пан кон томато. До основи також можуть додавати хамон, апельсин або сир. Цікаво, чи не перешкоджає такий мікс свіжому диханню?

    Час приготування: від 15 до 30 хвилин

    Українці вранці «ліняться» і готують вареники

    Українці здебільшого обирають прості та корисні сніданки. Одна із найсмачніших традиційних ранкових страв — ліниві вареники або ж іще їх називають сирними галушками. Кажуть, такий сніданок у нас готують від часів козаччини.

    Для таких вареників зазвичай обирають домашній сир, змішують його із цукром, дрібкою солі, яйцем та борошном, а потім замішують тісто. Далі скачують довгі трубочки, ріжуть їх на шматочки, приплюснують і обвалюють у борошні. На фінальній стадії необхідно відварити ці шматочки тіста в киплячій воді кілька хвилин і подавати на стіл. Зі сметаною, соусом, шкварками чи підсмаженою цибулею — тут кожна господиня обирає на свій смак.

    Час приготування: близько 20-30 хвилин

    Раніше ми писали про ТОП-5 десертів без цукру: корисні та смачні солодощі.

    Поділитися