Group 12
Підписка

  ТОП-5 медитацій і застосунків із ними: твій спокій і гармонія

  Відпочинок Кві 24, 2024

  Маймур Іра

  Автор: Маймур Іра

  ТОП-5 медитацій і застосунків із ними: твій спокій і гармонія

  Слово «медитація» давним-давно стало мейнстрімом, проте його сутність і практика не є простими. Медитація — це не просто розслаблення. Музика для медитації — це просто релакс-ритми для заспокоєння нервів. Найбільше цей термін пов’язаний із духовними практиками і з’явився навіть задовго до виникнення йоги. Наразі у світі існує тисячі медитативних технік, у самій йозі — тільки 70 з лишком. Але найголовніше, що медитація може стати хорошими ліками для душі. І навіть сама медитативна музика — суттєвою підтримкою в стресах війни. Обирайте з нашої підбірки найкращих медитацій — те, що вас саме до душі.

  Що таке медитація?

  Це слово має латинське походження, і в прямому перекладі означає — процес міркування. Однозначно пояснити значення медитації важко. Але загалом її суть зводиться до певного контролю уваги, розуму і свідомості. Медитація — це обмірковування. Але обмірковування, яке прагне досягти стану відсутності думок, тобто усвідомлюваної психічної активності — таким чином очищаючи наше тонке (духовне) тіло. Через нього медитація здатна «лікувати» навіть фізичне тіло. Інструменти медитації — «тонке тіло» людини, її органи чуття, соматичні чуття, увага, пам’ять, емоції, почуття і мислення.

  Музика — це лишень частина медитації. Вона допомагає досягнути гармонії завдяки тому, що кожен енергетичний центр вашого тіла (чакра) має своє ідеальне звучання і колір у метафізичному сенсі. І якщо вони зараз не у своєму ідеальному стані — то ви погано себе почуваєте. Застосувавши ідеальний звук уже в прямому фізичному сенсі — ви «лікуєте» чакру, впливаючи на неї ззовні.

  Щоби конкретно впливати на проблеми у своїх енергетичних центрах, необов’язково достеменно знати правильне звучання чакр. Для початку достатньо обирати музику і вправи інтуїтивно — подобається чи не подобається, припадає до душі чи ні.

  Медитація за методикою сахаджа-йоги

  Сахаджа-йога — це один із видів йоги, який є власне формою медитації. Її практика на початковому рівні вимагає всього лишень 5–10 хвилин вашого часу на день. Натомість обіцяє пробудити енергію, сили й дати рівновагу, запускаючи процеси трансформації. Так, ви подолаєте тривожність, а в ідеалі — віднайдете розуміння своєї духовної сутності.

  Музика Рейки для медитацій

  Рейки — метод нетрадиційної медицини стародавнього Тибету, який через мануальну терапію діє на канал життєвої енергії Всесвіту в тілі людини. Пізніше Рейки сформувався у вчення про універсальну життєву енергію, що активізує, зміцнює і врівноважує тіло й дух. Медитативна музика Рейкі підсилює терапію та енергії вашого тіла.

  Медитація від Ошо

  Ошо — індійський філософ/містик/духовний учитель. Його концепції вплинули на думку Нью Ейдж і активну контркультуру, що зароджувалась у 1960-х роках.

  Ошо вважав, що саму медитацію неможливо пояснити, адже вона виходить за межі розуму. Його медитація покликана повернути людину в найприродніший стан буття, даний нам від народження, що постійно втрачається протягом життя. Тож, годинна детальна практика активної Ошо Кундаліні Медитації здатна пробудити вашу справжню буттєву сутність та радість.

  Тибетські співаючі чаші для глибокої медитації із заглибленням у сон

  А ось 12-годинна медитативна музика на основі звуків тібетських співаючих чаш — глибоко спокійно засинайте та лікуйтесь на рівні підсвідомості.

  Унікальність саме звучання таких чаш — у сплаві їхніх металів і звуковому заряді від тертя дерева об метал. Вважається, що їхні звуки підвищують сприйнятливість залоз, що виконують роль «перемикачів» між симпатичною та парасимпатичною нервовими системами. Кажуть, ця музика може викликати змінені стани свідомості.

  Медитація йоги-нідри

  Йога-нідра — це йогічний сон — особливий стан свідомості між сном і «несном», викликаний медитацією.

  Ця практика виникла в Стародавній Індії. А в наш час поширилися завдяки Деннісу Боєсу в 70-х роках минулого сторіччя. Сьогодні ж використовується в американській армії для лікування ПТСР. Можливо, 20-хвилинна медитація йогічного сну українською мовою вилікує і ваші травми.

  Раніше ми писали про ТОП вправ для зміцнення зв’язок та сухожиль.

  Мобільні застосунки із сучасними техніками медитації

  Через тривоги війни в Україні активно розвинулися також різні медитативні практики сучасності. Ці безкоштовні мобільні застосунки допоможуть розібратися в собі та подарують можливість медитації у форматі постійно «під рукою».

  • Svitlo — медитації, на основі практик психотерапевтів України.
  • «Дихай» — медитації із вправами для розслаблення, відпочинку, бадьорості й зосередженості.
  • UpLife — медитативні практики на основі когнітивно-поведінкової терапії.
  • BetterMe: Mental Health — дихальні медитації, засновані на практиці Пранаяма.
  • VOS — загальна платформа для душевного спокою, серед засобів досягнення якого, зокрема, медитації та дихальні вправи.

  Раніше ми писали про 10 онлайн-центрів психологічної підтримки для українців.

  Поділитися